Aktuality

Květnové setkání klubíku Šikulové

Květnové setkání klubíku Šikulové

Klubík Šikulové (3+) vás zve v pondělí 6. 5. 2024 od 16 hod. na pohádkový program podle knihy Petra Horáčka “O sovičce“. Po pohádce proběhne malá výtvarná dílna.

Květnové setkání klubíku Kulihrášci

Květnové setkání klubíku Kulihrášci

Klubík Kulihrášci (0-3 roky) vás srdečně zve v pondělí 6. 5. 2024 od 9,00 hod. nebo od 10,30 hod. na společné setkání v naší knihovně, doplněné pohybovými říkadly a písničkami. Prosíme rodiče, aby si registrovali jeden ze dvou nabízených časů na e-mailu: sehnalova@mkrtyne.cz.

Přednáška Daniela Smetany Můj prožitek na hranici mezi životem a smrtí

Přednáška Daniela Smetany Můj prožitek na hranici mezi životem a smrtí

Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší Vás srdečně zve na přednášku "Můj prožitek na hranici mezi životem a smrtí. Přednáší Daniel Smetana, farář církve Bratrské. Akce se koná v pondělí 29. 4. 2024 od 17 hodin. Vstupné dobrovolné.

Dubnové setkání klubíku Šikulové

Dubnové setkání klubíku Šikulové

Klubík Šikulové (3+) vás zve v pondělí 15. 4. 2024 od 16 hod. na pohádkový program podle knihy Sylvie Dolákové „Kde je moje kuřátko?“ Po pohádce proběhne malá výtvarná dílna.

Dubnové setkání klubíku Kulihrášci

Dubnové setkání klubíku Kulihrášci

Klubík Kulihrášci (0-3 roky) vás srdečně zve v pondělí 15. 4. 2024 od 9,00 hod. nebo od 10,30 hod. na společné setkání v naší knihovně, doplněné pohybovými říkadly a písničkami. Prosíme rodiče, aby si registrovali jeden ze dvou nabízených časů na e-mailu: sehnalova@mkrtyne.cz.

Noc s Andersenem 2024 v pořadí již 24. ročník pohádkového nocování

Noc s Andersenem 2024 v pořadí již 24. ročník pohádkového nocování

Knihovna nabízí dětem ze třetích a čtvrtých tříd nocování v knihovně, které se uskuteční v pátek 22. 3. 2024 od 18 hodin do soboty 8 hod. ráno. Pohádkový program bude zaměřený na světového pohádkáře H. Ch. Andersena. Děti se během večera seznámí s jeho životem i pohádkami. Přihlášky na akci si můžete vyzvednout během půjčování v knihovně.

Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší se zapojila do tradiční celostátní akce "Březen - měsíc čtenářů", jejíž cílem je propagovat činnost a služby knihoven. Pro naše uživatele všech věkových kategorií jsme připravili širokou nabídku aktivit.

Od nového roku v naší Rtyňské knihovně každé úterý v 17 h probíhá setkávání hráčů moderních deskových her pro dospělé a starší 13ti let. Vstup je zdarma a konec večer není pevně dán. Setkávají se zde kluci, holky i dospělí všech věkových kategorií, studenti, lidé v produktivním i důchodovém věku. Pravidelně se nás v knihovně sejde okolo 15ti hráčů a každým týdnem mezi s sebou přivítáme 2 až 3 nové členy. Za necelé dva měsíce jsme již vyzkoušeli kolonizovat Mars, stavět železniční trať přes celou Evropu, skládat obklady v Azulu nebo vitráže v Sagradě, evakuovat Zemi na Měsíc, vyzkoušet práci kartografů, jako Vikingové během Ragnaroku bojovat s mýtickými monstry, chytat zkorumpované agenty nebo hledat bájný poklad Johna Silvera a mnohem víc! Během těchto her jsme zažili napětí, smích i nezapomenutelné situace. Jsem moc rád, že všichni, kteří si hry přišli vyzkoušet, ať starší nebo mladší, se stali pravidelnými hráči a naše skupina se úspěšně rozrůstá. Rád bych tímto poděkoval paní vedoucí knihovny Janě Sehnalové za vstřícnost a usměvavou podporu! Tímto bych chtěl pozvat i další zájemce o hraní deskovek. Nezáleží, jestli jste zkušení hráči nebo začátečníci. Přijďte s námi objevovat radost z hraní deskových her a setkání s přáteli! Každé úterý od 17h máte příležitost! Těšíme se na vás! Pavel Janýr s hráčským kolektivem PS: pokud byste měli nějaké dotazy, klidně zavolejte nebo napište na 604 181 981 :-)

Vyhlášení „Čtenáře roku“

Vyhlášení „Čtenáře roku“

Ve čtrnáctém ročníku ČTENÁŘE ROKU budeme hledat největšího čtenáře z řad nejmenších. Toho, který je registrovaným čtenářem knihovny a navštěvoval akce S knížkou do života- Bookstart. Rok 2024 je rokem, kdy završíme šestileté období projektu BookStart - S knížkou do života. První nejmenší čtenáři, kteří navštěvovali v rámci tohoto projektu své příslušné knihovny, již dovršili věk šesti let. Proto je zde místo pro částečné zhodnocení našeho snažení. Naším záměrem je v Březnu měsíci čtenářů připomenout již zmiňovaný projekt a zároveň nezapomínat i na ostatní věkové skupiny.

Jarní výtvarná dílna pro děti

Jarní výtvarná dílna pro děti

Ve středu 20. března 2024 pořádáme jarní výtvarnou dílnu pro děti od 12 do 16 hodin. Dílnička bude směřovaná k nadcházejícím velikonočním svátkům. Děti si budou moci vyrobit velikonočního kohouta nebo si ozdobit velikonoční věnec.

Pondělí   12–16 h
Úterý 8–12 h 13–17 h
Středa   12–16 h
Čtvrtek 8–12 h 13–17 h

Během letních prázdnin:

Úterý 8–12 h 13–17 h
Čtvrtek 8–12 h 13–17 h

Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší
nám. Horníků 440
542 33 Rtyně v Podkrkonoší

Provozovatelem webu je společnost Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší, která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.

Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše