Aktuality

Nová pravidla chování v knihovně

Nová pravidla chování v knihovně

Milí čtenáři, v souvislosti s novým nařízením vlády bych vás touto cestou ráda informovala o nových pravidlech chování v knihovně. Od čtvrtka 10. 9. 2020 je povinné se ve všech prostorách knihovny pohybovat v rouškách a dodržovat bezpečné dvoumetrové rozestupy. Zároveň vás prosím, abyste si v zájmu ochrany vašeho zdraví i zdraví našich zaměstnanců důkladně dezinfikovali ruce. Pro snížení případného rizika přenosu infekce doporučujeme knihy a další dokumenty před vlastním čtením (posloucháním, hraním...) na několik dnů odložit. V případě, že vám byla nařízena karanténa nebo pociťujete příznaky jakéhokoliv infekčního onemocnění, odložte prosím návštěvu knihovny na vhodnější dobu. Knihovna zůstává otevřená v obvyklé provozní době a uskuteční se i všechny plánované akce. Zmiňovaná opatření platí zatím do odvolání. V případě jakékoliv změny vás budeme informovat prostřednictvím webu, sociálních sítí a informačních plakátů. Jana Sehnalová, vedoucí knihovny

Balíme školní učebnice

Balíme školní učebnice

Se začátkem školy přichází naše knihovna s aktuální nabídkou „Balíme školní učebnice“. Pokud nemůžete sehnat obaly na nestandardní velikosti učebnic, obraťte se na nás. Rádi Vám pomůžeme. Učebnice zabalíme za poplatek dle velikosti: A5 5,- Kč A4 7,- Kč A3 9,- Kč

Dejme šanci starším knihám

Dejme šanci starším knihám

Pro týden od 17. 8. 2020 jsme vybrali ze skladu historické romány českých autorů a to Jana Bauera a Anny Březinové. Čekají tu na Vás.

Dejme šanci starším knihám

Dejme šanci starším knihám

Milí čtenáři, rozhodli jsme se, že vám nabídneme tituly, které leží v našem skladu. Jedná se o romány pro chvíle pohody a letního lenošení. Pro týden od 27. 7. jsme vybrali dva autory: Joan Johnston a Johna Grishama. Přijďte si vypůjčit jeden z románů těchto autorů. Možná budete mile překvapeni...

Provozní doba knihovny o letních prázdninách

Provozní doba knihovny o letních prázdninách

Upozorňujeme uživatele knihovny, že celé letní prázdniny bude naše knihovna půjčovat v úterý a ve čtvrtek 9-12, 13-17 hodin. Věříme, že si přijdete vybrat pěknou knížku z naší bohaté nabídky i na chvíle pohody a dovolenou.

Výzva pro všechny děti bez rozdílu věku

Výzva pro všechny děti bez rozdílu věku

Děti nakreslí obrázek, kterým potěší babičky a dědečky k svátku seniorů. Mohou kreslit jak doma, tak přímo u nás v knihovně. Doma nakreslený obrázek je však nutné odevzdat do knihovny. Na obrázek můžete připsat i své blahopřání. Po skončení akce budou všechny výtvory předány babičkám a dědečkům k jejich svátku dne 1. října, na který připadá "Mezinárodní den seniorů". Věříme, že svými pracemi uděláte ohromnou radost. Takže pojďte do toho s námi a rozjasněte tváře našich starších spoluobčanů svým malým dárkem. Akce je určena pro děti bez rozdílu věku a potrvá do konce září.

Veřejný internet opět v provozu

Veřejný internet opět v provozu

Hygienická opatření se rozvolňují a tak od 25. 5. 2020 můžete v naší knihovně využívat službu veřejného internetu.

Čtení dětem

Čtení dětem

Na stránce https:/ctenidetem.knihovny.cz nejdete inspirační seznamy nové a zároveň kvalitní literatury pro děti, která vyšla od roku 2016. Seznamy jsou uspořádané podle třídy/věku od předškoláků po 9. třídu ZŠ a byly sestaveny na základě pečlivého výběru knihovníků. K využití pro rodiče, děti i učitele.

Nový piktogram pro thrillery

Nový piktogram pro thrillery

Vážení čtenáři, rádi bychom Vám usnadnili výběr knih a tak zavádíme pro milovníky thrillerů nový piktogram ve tvaru terče. Ten najdete, jak jste už zvyklí, na hřbetu knihy.

Vláda ČR v rámci rozvolňování opatření proti šíření koronaviru schválila otevření knihoven s platností od pondělí 27. 4. 2020. Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší začne z provozních důvodů služby čtenářům obnovovat od pondělí 4. 5. 2020 za dodržování hygienických pravidel (viz níže). Provoz knihovny je omezen jen na poskytování výpůjčních služeb. Nebude k dispozici veřejný internet ani meziknihovní výpůjční služba. Zároveň upravujeme provozní dobu v úterý do 17 hod. Ostatní dny zůstávají beze změny. Každý by měl v těchto dnech mít na paměti především své zdraví a zdraví svých blízkých.

Pondělí   12–16 h
Úterý 9–12 h 13–18 h
Středa   12–16 h
Čtvrtek 9–12 h 13–17 h

Během letních prázdnin:

Úterý 9–12 h 13–17 h
Čtvrtek 9–12 h 13–17 h

Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší
nám. Horníků 440
542 33 Rtyně v Podkrkonoší